MOSI Tekstil

Hizmetlerimiz

Servis Gücümüz

-Tasarım (10 Kişi, 300 Tasarım / Ay,
-3 Konsept Showroom),
-Numune Stüdyo (40 Kişi, 1000 m2),
-Pazarlama (23 Kişi),
-Satın Alma (25 Kişi)

Teknik Gücümüz

-Yönetim (11 Kişi),
-Planlama (20 Kişi),
-Gelecek Yönetimi / Ar-Ge (7 Kişi),
-Mühendis (27 Kişi),
-Kalite Yönetimi (10 Kişi),
-IK (5 Kişi)

Üretim Kapasitemiz

Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında yer almayı başaran firmamız İzmir, Urfa ve Arnavutluk’ta yer alan fabrikaları ve toplamda mutlu 1.148 çalışan gücü ile tüm süreçlerinde inovasyonu, sürdürülebilirliği, ürün sorumluluğu ve kalitesini ilke edinerek üretim kapasitesini ayda 1.2 milyona çıkartmıştır.

Nasıl Yapıyoruz?

Gelişimin ve değişimin parçası olabilmek adına, özellikle iş geliştirmenin böyle ön plana çıktığı günümüz koşullarında, tüm iş süreçlerinin önceliklendirilmesi alanında çalışmalar yapıyoruz. Böylelikle her departmanın gündelik işlerine ek olarak, iş geliştirme fonksiyonunu da aktif hale getirerek fayda sağlıyoruz. Sektörün olmazsa olmazı değer zincirinde yer alan, sürdürülebilir uygulamaları hızlandırmak için insanlara ilham veriyor ve onları donatıyoruz. Küresel tekstil endüstrisinin zararlı etkilerini en aza indirmeye ve olumlu etkilerini en üst düzeye çıkarmaya odaklanıyoruz.

Yenilikçi,
Etkili,
Sürdürülebilir,

Yaratıcı

Sertifikalarımız

Fabrikalarımız, ürünün çevreye olumsuz etkilerinin azaltılması için en az enerjiyi tüketen ve en az atık üreten ürünleri üretmek için standartlarını sürekli yukarı seviyelere taşımaktadır. Bu kapsamda Uluslararası standartlardaki Sedex, Disney, BSCI, Organic Blended, Confidence in Textile ve Organic100 gibi kıymetli sertifikaları da bünyesine katarak çevreye olan duyarlılığını her platformda kanıtlamıştır. Mosi Tekstil olarak  geri dönüşümün, herkesin daha iyi bir dünya yaratmaya katkıda bulunabileceği basit bir yol olduğunu biliyoruz.

Projelerimiz

Endüstri 4.0 mottosuyla dünyaya duyurulan, önümüzdeki 20 seneyi etkisi altına alarak büyük değişimler yaratması beklenen yeni nesil dijital sanayi devriminin ilkelerini, felsefesini benimseyerek, sektör içerisinde  gelecekte de bir adım önde olmayı hedefliyoruz.  Ar-Ge ve Gelecek Yönetimi birimimiz bünyesinde yer alan mühendisler tarafından geliştirilen içerisinde başta ERP ve İş Zekası gibi kıymetli projelerin yer aldığı  “Mosi 4.0” ile,  başından sonuna tüm veri ve kaynak yönetimini artık daha sistematik ve dijital ortamdan kolay erişilebilir şekilde yönetmeyi sağlıyoruz.

Mosi 4.0

Şirketin tüm verilerinin tek bir noktaya entegre edildiği bilgi sistemidir.

Tüm seyahat toplantı, seminer ve etkinliklerin takip ve organize edildiği takvim yönetimidir.

Şirket içi bilgi yönetim sistemidir.

Şirket içi finans ve ithalat yönetim sistemidir.

Şirket içi tüm alım ve fatura kontrol sistemidir.

Tüm çalışanların eşit fırsatlarda karar verme süreçlerine katılmaya teşvik eden fikir, öneri ve anket sistemidir.

Kurum içi anlık mesajlaşma platformudur.

Anlık veri analizi, şirket içi ve siparişler ile ilgili durum tahminleme yapabilen grafiksel takip sistemidir.

Şirket içi ve dışı anlık haberlerın, röportajların, üretimden canlı görüntüler ile takibinin yapılabildiği Mosi Canlı TV Yayını Portalı.

Portalın kullanımı, üretim operasyonları ve oryantasyon eğitimi klavuzu, videoları ve yönetim sistemidir.

Oluşabilecek aksaklıklardan doğan destek talepleri sürecinin dijital ortamda yönetilmesidir.

Geleceği Tasarlıyoruz

Tubitak projesi kapsamında geliştirilen, tekstil sektörüne yönelik yerli iş zekası yazılımı ile şirketimizin tüm süreçleri anlık olarak kontrol edilebiliyor. Türkiye’de tekstil sektöründe bu teknolojilerin kullanıldığı benzer başka bir örneği olmayan iş zekası yazılımımız ile verileri anlık olarak işleyerek analizini yapıp, müşterilerimizin bir sonraki siparişlerinde ya da bir sonraki iş süreçlerinde verebileceği siparişlerin tahminleri yapılacaktır.

Kosgeb projesi kapsamında geliştirilen, tekstil sektöründe tasarım modeli arşivinin dijital takibi ve tasarım modellerimizin sunumu için, 360 derece fotoğraf işleme teknolojisi ile müşterilerimize etkili sunum yapabilme avantajı sağlanacaktır. Sipariş alma sürecinin kolaylığı ve hızını arttırmak adına model görüntülerine anlık olarak internet erişiminin olduğu dünyanın her yerinden ulaşım sağlanarak yönetilebilecek bir sistem elde edilecektir.

Günümüzde pazar koşulları modanın ürün haline getirilerek rekabet etmeyi zorunlu kılmaktadır.  Ekonomi Bakanlığı kapsamında yol aldığımız Moda Tasarımı Mükemmeliyet Merkezi sayesinde, özgün ve kullanımda kabul gören, diğerlerinden farklı stillere sahip örme konfeksiyon ürünleri tasarlamayı ve ürün haline dönüştürerek koleksiyonlar oluşturmayı hedefliyoruz.

Kosgeb projesi kapsamında fabrikalarımıza kurulmaya başlanan, Endüstri 4.0 uygulamaları kapsamında dijital fabrika olmanın ilk adımlarından biri olan ve firmamızın rekabet gücünü geliştirmesi yönünde katkı sağlayan üretim takip sistemi ile verimliliğimizi her geçen gün arttırmayı hedefliyoruz.